Bestor je maximálně variabilní stolní organizační systém a proto zde nenajdete desítky různých produktů, které jsou všechny stejné. Ani těch pár produktů není vyrobeno „na pevno“.

Variabilní nábytek BESTOR sestává z několika typů komponent, které do sebe vzájemně pasují. Jsme si vědomi, že každý používá trošku jiné pomůcky, nářadí a materiál. Každý má jiné dispozice co se týče prostoru. A proto si svůj BESTOR můžete poskládat plně na míru vašim potřebám.

Korpus

Hlavní roli v naší skládačce hraje tzv. „Korpus“. Tento korpus je vyroben z 4 mm silné topolové překližky. Rozměry korpusu jsou 28 x 14 x 14 cm. Korpus je rozměrově navržen tak aby více kusů k sobě pasovalo v jakékoliv možnosti, na výšku, na šířku i na ležato. Díky tomu, můžete jednotlivé korpusy libovolně k sobě párovat.

Ze zadní strany korpusu jsou dokonce připraveny „zámečky“ aby se daly jednotlivé kusy k sobě připevnit aby se vám na stole nerozjížděly.

Dělící příčka

Druhým hlavním dílem je „Dělící příčka“. Za její pomoci si můžete celý korpus rozdělit na jednotlivé přihrádky. Příčka samotná je opět variabilní a můžete vytvořit až celkem 8 přihrádek. V balení naleznete celkem 7 příček. Jednu podélnou a 6 příčných. Záleží již jen na vás jak si korpus rozdělíte.

Šuplík 1/8 „malý“

Sekundárními díly jsou pak jednotlivé šuplíky. Jako ostatní díly jsou i šuplíky vyrobeny z topolové překližky. Nejmenší šuplík je navržený tak aby pasoval nejmenší přihrádky, který tvoří 1/8 velikosti korpusu. Využít ho můžete na nejrůznější drobnosti, které chcete mít hezky oddělené aby se vám nemíchaly s ostatními. A kdyby jste měli zájem si šuplík ještě předělit tak je obsahem balení i svislá příčka, kterou můžete šuplík přepůlit.

Šuplík 1/4 „střední“

Druhý šuplík je jsou velikosti shodný s dvojnásobkem svého malého brášky. Velikost 1/4 nám pak pasuje do čtvrtinové přihrádky. Tu získáte když jednu z příček nepoužijete a vznikne vám větší přihrádka. I tato větší přihrádka obsahuje svoje malou, svislou dělící příčku pro rozdělení šuplíku na polovinu.

Šuplík 1/2 „velký“

Třetím do rodiny šuplíků je tento velký sourozenec, který zabírá celou šířku korpusu. A na výšku však pouze jedno patro. U tohoto polovičního šuplíku dostanete speciální příčky, které patří na kraje aby se vám příčka nebortila na šuplík. Protože aby se vám šuplík do korpusu vešel, je nutné nepoužít v jednom patře ani jednu příčku. Tím by vám pak dělicí příčka mohla padat logicky dolů. Příčku tedy můžete vyztužit na krajích a vše zas bude v pořádku.

Upevňovací zámky 4ks

Pokud se rozhodnete pořídit více kusů Bestoru tak se vám budou velmi hodit tyto zámečky. Korpus je předem navržený tak aby se dal rozšiřovat o další kusy (nad sebe či vedle sebe). A aby se vám jednotlivé korpusy nerozjížděly a držely hezky při sobě tak se dají sepnout těmito zámky. Pokud zámky nezalepíte na pevno, lze je opětovně povolit a svoji sadu Bestorů si libovolně přeskládat.

Kategorie: Blog